نزدیک به سه سال پیش بود، مشکلاتی در دانشگاه و مسائل دانشجوئی برایم پیش آمد که جزئیاتش را آرشیو وبلاگم خوب بایگانی کرده. از همان موقع بود که با خودم عهد کردم باعث و بانیش را تا عمر دارم نخواهم بخشید.

بعد از مراسم عروسیمان گفته بودند که می خواهند به منزلمان بیایند، به دوستان گفته بودم ایشان مهمان هستند اگر بیایند، اما من در خانه نخواهم ماند!

گذشت تا اینکه مادرم به رحمت خدا رفت. تصمیم گرفتم هر آنکس را که در حقم بدی ای کرده ببخشم. تصمیمم جدی بود اما راستش را بگویم این شخص را نتواستم!

محرم امسال بود. تقریبا بعد از دوسال، شاید به خاطر همسرم، مراسم های مسجد دانشگاه را شرکت کردم. شب تاسوعا بود یا یکی از شب  های دیگر نمی دانم همان بنده خدا را روبروی درب مسجد دیدم و برای اینکه مجبور نباشم جواب سلامش را بدهم رویم را برگرداندم. 

چند روز بعد همکار عزیزی در مدرسه سوال پرسید که "لیلا تو با کسی قهری؟!" حضور ذهن  نداشتم. گفتم نه! چطور؟! گفت "خواب مادرت را دیدم." جزئیات خواب بماند اما محتوایش این می شد که سیدی هست که من از او دلگرفته ام. یادم نمی آید جمله اش چه بود اما مضمونش این می شد که دلت را از کدورتش پاک کن. ابتدا گفتم نمی توانم! حالا بماند که چه حرفهایی شد و چه حرف هایی زدیم. به هر حال پیغام آمده بود و ما هم گفتیم چشم! می سپاریم به دست مادرشان تا آنگونه که خود می دانند فرزندشان را تربیت کنند.

همان بنده خدا با همسرش چند شب پیش مهمانمان بودند! بی مقدمه تماس گرفته بودند که برای عید دیدنی می خواهند بیایند!

برایم جالب بود و عجیب. گاهی برخی اتفاقها چنان عجیب در پس هم اتفاق می افتند که جز دست هدایتگر خدا چیز دیگری نمی تواند باشد.

به قول یکی وقتش که بشود خدا چنان همه چیز را جور می کند که خودت هم نمی فهمی!

 

پ.ن: یکی دو هفته ایست که موهای ریحانه ی خواهرم شروع کرده به ریزش، همین طور قسمت های مختلف سرش دارد خالی می شود. دکتر گفته از استرس و اضطراب است. تصویرش وحشتناک است. زمانه ایست ... استرس برای بچه ۵ ساله!

/ 4 نظر / 7 بازدید
فاطمه

این فقط یک حدس است، ولی شاید تو و خواهرت و کلا خانواده بعد از مادرت هنوز خودتون را پیدا نکردین و اثرات این فضای سنگین است که این طور بچه ها را داره اذیت می کنه !! ... باید ببینمت .. خوشحال شدم از خواندن نوشته ات درباره ی مشکلاتی که قبلا بوجود آمده بود ...

باکری آنلاین

باکري؛ نه به اقتدارگرايي زورمدارانه باور دارد نه به نفرت آفرينان و نه به حذف گرايان باکري؛ نه به تجديدنظر طلبي معتقد است، نه به غربگرايان، نه به خودباختگان، نه به خودفروشان باکري؛ نه به محافظه کاري ايمان دارد، نه به ديکتاتوري، نه به تماميت خواهي، نه به استيلاطلبي باکري؛ کلام عشق است وعدالت وآزادي باکري؛ سرجنگ با کسي ندارد «با دشمن نجنگيد تا او جنگ را آغاز کرد» سخن باکري پشت شرق و غرب را مي‌لرزاند و ايضا" پشت چپ و راست را سخن باکري فرياد همه مظلومان و پابرهنگان تاريخ است باکري؛ ايران است، سراي ترک، پارس، لر، بلوچ و بختياري باکري؛ ايران است، گلستان اقوام و اديان سخن باکري سخن مردم است نه احزاب و گروهها که کار حزب بازي به گروه‌گرايي و ترجيح منافع حزب بر حقيقت مي‌انجامد سایت خبری- تحلیلی ضد اقتدارگرایی باکری آنلاین را هرگز فراموش نمی کنید. در صورت صلاحدید لینک سایت ما را در فهرست لینکهای خود قرار دهید.

زهرا

سلام لیلا .. وقتی نوشته هات طولانی می شه خوشحال می شم :دی به امید دیدار

رهگذر

سلام خیلی برای این ریحانه متاسف شدم. امیدوارم زودتر خوب بشه. [گل]